Yenilenebilir Enerji Yatırımları

Polat Enerji olarak 708MWe kurulu gücümüz ile rüzgar enerjisinde Türkiye’nin lider firması olmaktan gurur duyuyoruz.

Enerji

ENERJİ

Polat Enerji, ürettiği temiz enerji sayesinde 55 milyon ağaç dikimine eşdeğer olarak yaklaşık 1,25 milyon ton sera gazı emisyonu azaltımını sağlamaktadır.

Enerji

Toplamda 708MWe
Kurulu Güç

Dünyaya ve ekosisteme değer katmak, gelecek nesillere temiz ve sürdürülebilir bir dünya bırakmak hedefiyle çalışmalarını sürdüren Polat Enerji, Türkiye rüzgar enerjisi kurulu gücünün yaklaşık %6’sını oluşturuyor.

2000 yılında Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat tarafından kurulan Polat Enerji, işletmede olan 708MWe kurulu gücü ve 1 milyar doların üzerindeki yatırımlarıyla Türkiye'nin yenilenebilir enerji alanında en büyük aktörleri arasındadır.

Enerji

Yenilenebilir Enerji Nedir?

Yenilenebilir enerji, doğal kaynaklardan elde edilen çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir enerji kaynağıdır. Güneş, rüzgar, hidrolik, jeotermal, biyokütle ve gelgit enerjisi gibi doğal kaynaklar yenilenebilir enerji kaynakları arasındadır. Yenilenebilir enerji alanında lider firmalardan biri olan Polat Enerji Grubu olarak, büyük ölçüde Türkiye'nin temiz enerji kaynağı ihtiyacını karşılıyoruz. Sürdürülebilir enerji kaynaklarından olan rüzgar enerjisi ile her geçen gün büyüyen bünyemiz sayesinde hizmetlerimize devam ediyoruz.

Polat Holding olarak Türkiye'yi bu alanda geliştirmeyi ve temiz enerji sistemlerini ön plana çıkarmayı hedefliyoruz.

Enerji

Türkiye'de Rüzgar Enerjisi Kullanımı

Rüzgarın kinetik enerjisinden elektrik üretmek için kullanılan rüzgar enerjisi, sürdürülebilir temiz enerji kaynaklarında ilk sıralarda yer almaktadır. Üretimi, yatırımı ve kullanımı oldukça değerli ve yüksek potansiyele sahip olan rüzgar enerjisi, rüzgar türbinlerinin, rüzgarın dönmesiyle hareket eden kanatları kullanarak mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüşümü ile üretilir. Polat Enerji Grubu olarak bizler de bu enerji imkanını, rüzgar enerjisi üretimi için oldukça uygun coğrafi koşullara sahip olan ülkemizde, en iyi ve en verimli şekilde kullanıyor, doğal kaynakların sürdürülebilirliğine katkıda bulunuyoruz.

Santrallerimiz