Hakkımızda

Geleceğimiz için
hep birlikte

Polat Holding olarak ülkemiz, toplumumuz, ekosistemimiz ve iş ortaklarımız için değer yaratır ve bulunduğumuz her sektöre de değer katmayı amaçlarız. Yaptığımız her işin odağına insanı koyar ve sürdürülebilirliği hedefleriz.

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Geçmişten güç alıyor,
bugünü büyütüyor,
geleceği kuruyoruz!

Polat olarak 65 yılı aşkın geçmişimiz ile Türkiye’nin en köklü ve güvenilir markaları arasında yer almaktan gurur duyuyor ve başta gayrimenkul, enerji, sanayi ve teknoloji olmak üzere Türkiye’nin lokomotif sektörlerine yatırım yapıyoruz.

Polat Holding olarak yarım asrı aşkın geçmişimiz ile Türkiye’nin en köklü ve güvenilir markaları arasında olmaktan gurur duyuyoruz.

Polat markasının çeşitli sektörlerde uzun yıllara dayanan bu köklü başarı öyküsünün gücüyle, Adnan Polat, bugün Polat Holding’in liderliğini yürütüyor. Polat Holding, ülkemiz açısından her biri gurur kaynağı olan gayrimenkul, ticaret ve enerji yatırımlarını hayata geçirmeye devam ediyor.

65 yılı aşkın geçmişini geleceğe taşıyan Polat, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor ve Türkiye ekonomisine olan katma değerini her geçen yıl artırarak sürdürüyor.

Polat Holding, öncelikli yatırım alanlarından gayrimenkulde proje geliştirme, yatırım ve yönetim üzerine odaklanıyor. Türkiye’de Polat Gayrimenkul ve Piyalepaşa Gayrimenkul ile İstanbul’un merkezi ve değerli lokasyonlarında projeler hayata geçirirken, Polat Yönetim ve Piyalepaşa Yönetim şirketleri ile de hizmet ağını genişletiyor. Polat Holding, APD Real Estate ve PD Real Estate şirketleri ile de Macaristan’da Gayrimenkul yatırımlarına devam ediyor.

Holding'in bir diğer odak noktası da yenilenebilir enerji sektörüdür. Polat Enerji, dünyanın bu anlamda şanslı bölgelerinden birinde yer alan ve büyük potansiyeli olan Türkiye'de, rüzgar enerji sektöründeki lider konumuna devam etmektedir.

Polat Holding, enerjide ve doğal kaynaklarda güvenli ve sürdürülebilir bir gelecek için yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmanın farkındalığı ile RES ve GES santrali yatırımlarına hem yurt içinde hem de yurt dışında devam ediyor. Holding çatısı altında, Macaristan İhracatı Teşvik Ajansı’nın Türkiye ve Yunanistan’dan sorumlu resmi ofisi olarak 2015 yılında kurulan HEPA Türkiye, karşılıklı ticari ilişkilerin gelişmesi için ülkeler arası köprü görevi görmektedir. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da, ayrıca Atina, ve Budapeşte’de ofisleri bulunan HEPA Türkiye toplam 6 ofisi ile faaliyet göstermektedir.

Holding, Polat Dış Ticaret ve ALX Hungary şirketleri ile başta Macaristan olmak üzere Hollanda ve Yunanistan’da faaliyetlerini sürdürüyor.

VİZYON

Bulunduğumuz sektörlerde ülkemiz ve
toplumumuz için daima “değer” yaratmak.

MİSYON

Kalite, doğruluk ve güvenden taviz
vermeksizin ülkemiz ve paydaşlarımız için
katma değerli projeler hayata geçirmek.

HAKKIMIZDA
Polat Vakfı

Polat Vakfı

Kadınlar ve çocuklara yönelik eğitim, spor ve gelişim odaklı projeleri destekleyerek öncelikle toplumda fark yaratmayı, uzun vadede ise daha yaşanabilir bir dünya için gereken adımları atmayı hedefleyen Polat Vakfı, Ocak 2023’de Polat Ailesi tarafından kurulmuştur.

Polat Vakfı’nın gayesi Türkiye’de kültür, eğitim, spor, sanat ve benzeri alanlara tesis ve sosyal yardımlaşma yoluyla destek olunması ve bunun yanı sıra bu alanlardaki faaliyetlerle Türk insanlarının kültür ve eğitim seviyeleri yüksek, Cumhuriyet ilkelerine bağlı, memlekete faydalı bireyler olarak yetişmelerine destek olmaktır.

2025 yılı itibarıyla en az 1 milyon kadın ve çocuğun hayatına dokunmayı ve katkıda bulunmayı hedefleyen Polat Vakfı, toplumsal yaşamı derinden etkileyen sorunlara insan odaklı bakış açısı ile çözümler sunmak misyonu ile hareket eder.

DETAYLI BİLGİ