“Birlikte ve Geleceğe” 100. Yıl Sergisi için

Başvurular Devam Ediyor

Başvurular Devam Ediyor

Polat Holding ve BASE İş Birliğiyle Sanatçılara Yönelik Açık Çağrı: “Birlikte ve Geleceğe” 100. Yıl Sergisi

Polat Holding ve BASE, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını, bir heykel ve kamusal alanda sanat projesiyle kutlamaya hazırlanıyor. Türkiye genelindeki sanatçılar için bir açık çağrı başlatan Polat Holding ve BASE, açık havaya uygun heykel ve enstalasyonlardan oluşacak “Birlikte ve Geleceğe” 100. Yıl Sergisi için, sanatçıların projelerini bekliyor.

Seçilen eserler Ekim 2023’te, şehrin dinamiklerine modern bir yorum katan, sanat ve gastronomi rotası Polat Piyalepaşa Çarşı’da sanatseverlerle buluşacak.

Türkiye’nin en köklü ve güvenilir markaları arasında olan Polat Holding, Cumhuriyetin 100. yılında ölümsüz eserlere imza atacak sanatçıları yüreklendirmek ve desteklemek için, aynı tutkuyu paylaşan BASE ile iş birliği yapıyor.

Polat Piyalepaşa Çarşı’nın ortak yaşam alanına yönelik üretilecek projelere açık olacak sergi, sanatın ulaşılabilir olması ve geleceğe aktarılması için yeni karşılaşmalar yaratmayı hedefliyor. Bu karşılaşmalar hem günümüz sanatının değerlendirilmesi hem de toplumun sanat üretimleriyle kurabilecekleri ilişkilerin gözlemlenmesi açısından önemli deneyim alanları vadediyor.

Proje hakkında detaylı bilgi ve başvuru koşulları için: www.base.ist

Bilgi İçin: Karin Şamo / İdea Halkla İlişkiler / [email protected]

 
Yayınlanma Tarihi: 18 Temmuz 2023