“Birlikte ve Geleceğe” 100. Yıl Sergisi için

Jüri Değerlendirme Süreci Devam Ediyor

Jüri Değerlendirme Süreci Devam Ediyor

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını, bir heykel ve kamusal alanda sanat projesiyle kutlamaya hazırlanan Polat Holding ve BASE, alanında uzman jüri üyeleri ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen sanatçı başvurularını değerlendiriyor.

Seçilen eserler Ekim 2023’te İstanbul’un yeni sanat ve gastronomi rotası Polat Çarşı’da sanatseverlerle buluşacak.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün sanata ve sanatçıya olan özel ilgisi ve desteğinin, yenileşme ve çağdaşlaşma dönüşümüne olan olumlu etkisi yadsınamaz. Atamızın türk sanatına verdiği değerin yaşatılması amacı ile Türkiye’nin en köklü ve güvenilir markaları arasında olan Polat Holding, BASE İstanbul işbirliği ile Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamak için açık havaya uygun heykel ve enstalasyonlardan oluşacak “Birlikte ve Geleceğe” 100. Yıl Sergisi’ne hazırlanıyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında sona eren açık çağrıya Türkiye genelinden gelen yüzlerce başvuru arasından seçilecek eserler Polat güvencesi ile şehrin dinamiklerine modern bir yorum katan Polat Çarşı’da sergilenecek.

Cumhuriyet’in 100. yılında ölümsüz eserlere imza atacak sanatçıları yüreklendirmek ve desteklemek amacıyla hayata geçirilecek sergi, sanatın ulaşılabilir olması ve geleceğe aktarılması için yeni karşılaşmalar yaratmayı hedefliyor. Bu karşılaşmalar hem günümüz sanatının değerlendirilmesi hem de toplumun sanatla ilişkisi açısından önemli deneyimler vadediyor

Jüri Üyelerinin Değerlendirme Süreci Devam Ediyor

Polat Holding ve BASE iş birliği ile oluşturulan, sanat dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri, zor bir değerlendirme sürecine devam ediyor. Jüri üyeleri seçkiyi eylül ayı sonunda açıklayacak.

Jüri Üyeleri:

Oktay Duran (ArtON, Doğançay Müzesi ve Contemporary İstanbul Danışma Kurulu), Dursun Gündoğdu (galerici, DG Art Project), Elif Jalili (resim ve heykel sanatçısı), Yeşim Turanlı (Art International Seçici Kurul Üyesi), Erdil Yaşaroğlu (karikatürist ve heykel sanatçısı), Moiz Zilberman (İş insanı ve koleksiyoner, Gallery Zilberman kurucusu)

Bilgi İçin: Karin Şamo / İdea Halkla İlişkiler / [email protected]

 
Yayınlanma Tarihi: 26 Eylül 2023