Hepa Türkiye'de Üst Düzey Atama

Yeni Genel Müdür Mehmet Yalçın Orhon

Yeni Genel Müdür Mehmet Yalçın Orhon

Macaristan İhracatı Teşvik Ajansı HEPA TÜRKİYE’de üst düzey atama yapıldı. Türkiye ve Macaristan arasındaki karşılıklı ticari ilişkilerin gelişmesine yönelik ülkeler arası köprü görevi gören HEPA’nın yeni Genel Müdürü Mehmet Yalçın Orhon oldu.

Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı, Macaristan Ulusal İhracat Stratejisi doğrultusunda hareket eden Macaristan İhracatı Teşvik Ajansı HEPA’nın Türkiye ve Yunanistan’dan sorumlu resmi temsilcisi olarak 2015 yılında kurulan HEPA Türkiye, karşılıklı ticari ilişkilerin gelişmesine yönelik ülkeler arası köprü görevi görüyor. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da, ayrıca Atina ve Budapeşte’de yer alan toplam 6 ofisi ile faaliyet gösteren HEPA hizmet verdiği Macar şirketlerin ürün ve hizmetlerini Türkiye ve Yunanistan pazarlarında tanıtarak karşılıklı ticaretin gelişmesine katkı sağlıyor ve ülke ekonomilerinin büyümesinde önemli rol oynuyor. Pazar araştırma raporları hazırlamak, şirketlerin doğru ve güvenilir yerel partnerler bulmalarına yardımcı olmak, Macaristan’dan ürün tedarik etmek isteyen Türk ve Yunan firmalarına tedarikçi sağlamak gibi hizmetleri bulunan HEPA Türkiye, ayrıca tanıtım faaliyetleri kapsamında, ülke günleri düzenleyip katıldığı uluslararası ve yerel fuarlarda Macaristan firmalarını temsil ediyor.

HEPA TÜRKİYE Genel Müdürü Mehmet Yalçın Orhon Kimdir?

Lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Kamu İşletmeciliği bölümünden mezun olan HEPA TÜRKİYE Genel Müdürü Mehmet Yalçın Orhon; Indiana University Of Pennsylvania dan MBA derecesini almıştır. Kariyerine 1984 yılında başlayan Orhon, kariyeri boyunca NCR, Iontech, AID gibi şirketlere liderlik etmiştir. 2022 yılında dahil olduğu Polat Holding ailesinde Teknoloji Yatırımları Sektör Başkanı olarak görev alırken 2023 Nisan itibarıyla da HEPA TÜRKİYE’ye Genel Müdür olarak atanmıştır.

 
Yayınlanma Tarihi: 04 Mayıs 2023